NASLOV

☎ 01 / 5007 180
☎ 01 / 5007 181

Dostopnost
Izjava se nanaša na spletišče https://www.os-vv.si/  Osnovne šole Valentina Vodnika Ljubljana.
V skladu z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (v nadaljevanju: ZDSMA) želimo spletno stran približati najširšemu krogu uporabnikom.

Izjava o dostopnosti
Zakon o dostopnosti spletišč mobilnih aplikacij (v nadaljevanju: ZDSMA) osnovne šole zavezuje glede vsebine spletišč in mobilnih aplikacij, ki se nanašajo na osnovne informacije o zavodu, informacije o vpisnem postopku in druge upravne informacije, kot so na primer šolski koledar in urniki. Upravne informacije vseh slovenskih osnovnih šol zbrane in objavljene na spletnem mestu resornega ministrstva: https://www.gov.si/teme/o-osnovni-soli/

Spletišče Osnovne šole Valentina Vodnika deluje v okviru storitve Arnes Splet (https://splet.arnes.si/).
Dostopnosti, ki nam jo nalaga zakonodaja, je zagotovljena z vklopom vseh vtičnikov, ki so v storitvi Arnes Splet namenjeni, da lahko uporabniki spletišča prilagodijo dostopnost svojim potrebam:
– spreminjanju velikosti in berljivosti pisave
– spreminjanju kontrasta in barv (črno/belo)
– ustavljanju premikov
– podčrtovanju povezav
– pomikanju po vsebini s tabulatorsko tipko

Stopnja skladnosti
Spletišče https://www.os-vv.si/ je delno skladno z ZDSMA zaradi spodaj navedenih izjav.

Primer vsebin, katerih dostopnost se ne da nastavljati:
– skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
– posamezne multimedijske vsebine (videoposnetki, YouTube),
– tabele s podatki.

Priprava izjave o dostopnosti
Ta izjava je bila pripravljena 23. 10. 2024 na podlagi samoocene.
Izjava je bila nazadnje pregledana istega dne.

Povratne in kontaktne informacije
Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov:

📧is.vv-so@ovtsinjat

Odgovor boste prejeli v roku osmih dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora.

Izvršilni postopek
V primeru nezadovoljivih odgovorov na katero koli obvestilo ali zahtevo, poslano v skladu z 8. členom Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorjem za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov:

Uprava Republike Slovenije za informacijsko varnost
MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO
Tržaška cesta 21
is.vog@viu.pg

Nedostopna vsebina na spletnem mestu:
Dostopnost spletišča os-vv.si nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine niso dostopne za vse.
Obsežni uradniški dokumenti niso najbolj optimalna oblika predstavitve informacij na spletu, vendar se jim v nekaterih primerih težko izognemo:

– Objava daljših skeniranih PDF dokumentov, kot so na primer lastnoročno podpisani dokumenti in gradiva
– Skenirani PDF dokumenti, ki jih posredujejo tretje osebe.
– Objava word ali excel dokumentov, kot so na primer obrazci ali vloge, ki morajo biti podpisani.

Zaradi nesorazmernega bremena so na spletišču tudi vsebine, ki ne izpolnjujejo vseh zahtev dostopnosti:

• Video posnetki, ki so objavljeni preko drugih spletišč nimajo podnapisov, nadzor krmiljenja ni optimiziran in je odvisen od drugih spletišč (na primer: YouTube), se pa trudimo, da bi ob videoposnetkih (pred njim ali za njim) objavili, kaj je na videoposnetku oziroma kaj videoposnetek predstavlja.
  • Med tako vsebino spadajo še programsko generirani dokumenti in različne kompleksne tabele s podatki (ki so podane v skenirani obliki – pdf, jpg ali png), prav tako vse fotografije na spletnih mestih še niso opremljene z opisi oziroma še nimajo alternativnega besedila.

Obvestilo o domnevno nedostopnih vsebinah in/ali zaprosilo za informacije o nedostopnih vsebinah nam lahko pošljete po navadni ali elektronski pošti na naslov:

📧is.vv-so@ovtsinjat

Dostopnost